EN | FR | DE | IT | NL
vorige | volgende | index
zoek

Versie 11.0.0

Verschijningsdatum

20 juli 2024

Compatibiliteit
  • iOS 12, iOS 13, iOS 14, iOS 15, iOS 16, iOS 17, iOS 18 (beta)

  • iPadOS 13, iPadOS 14, iPadOS 15, iPadOS 16, iPadOS 17, iPadOS 18 (beta)

De afhandeling van evenementen en registraties is in deze release aanzienlijk verbeterd. We hebben een nieuwe functie toegevoegd om vragen als “verplicht” te markeren en we hebben de schakelaar voor het beantwoorden van JA/NEE-vragen verbeterd. We hebben ook een paar bugs verholpen en kleine verbeteringen aangebracht.

Nieuw

We hebben een nieuwe functie toegevoegd om vragen als “verplicht” te markeren en we hebben de schakelaar voor het beantwoorden van JA/NEE-vragen verbeterd.

Daarnaast kunnen clubbeheerders nu zogenaamde “beperkte evenementen” aanmaken, die alleen zichtbaar zijn voor leden die expliciet zijn uitgenodigd voor het evenement. Deze functie is vooral nuttig voor voorbereidingsvergaderingen of andere evenementen die niet zichtbaar mogen zijn voor alle leden van de club (of een hoger niveau), maar wel moeten meetellen voor de deelname van het lid aan de activiteiten van de club.

Ten slotte is de lijst met onderscheidingen voor een lid iets verbeterd om aantrekkelijker te zijn voor het oog.

Verbeterde beveiliging

Op 10 juni 2024 presenteerde Apple het aankomende iOS 18 tijdens de WWDC 2024. Een van de nieuwe functies is de mogelijkheid om Face ID te vereisen voor verbeterde beveiliging.

Voor momenten waarop een gebruiker zijn apparaat met iemand deelt en er zeker van wil zijn dat privégegevens ongezien blijven, kunnen applicaties nu worden vergrendeld met Face ID, Touch ID of de wachtwoordcode van het apparaat.

We hebben deze nieuwe functie getest met de LionsBase Mobile applicatie en we raden alle gebruikers aan om deze in te schakelen voor een betere beveiliging (ofwel vandaag als je de bètaversie van iOS 18 hebt geïnstalleerd, of wanneer iOS 18 wordt vrijgegeven voor het grote publiek, in september).

Om dit te doen, tikt u lang op het pictogram van de mobiele applicatie van LionsBase en selecteert u “Face ID vereisen” (of “Touch ID vereisen” als u een ouder apparaat hebt):

Face ID vereisen

Evenementen

We hebben de JA/NEE-schakelaar verfijnd sinds onze laatste verbeteringen in versie 6.3.0.

In feite ondersteunt de schakelaar een tussentoestand om duidelijk te maken dat de gebruiker nog geen beslissing heeft genomen:

Extra vragen (ervoor)

Maar in de loop der jaren (versie 6.3 dateert van eind 2019) hebben we feedback gekregen dat de schakelaar voor sommige leden niet intuïtief genoeg was en dat ze het concept van het schakelen tussen “aan” en “uit” om “ja” of “nee” te antwoorden op een bepaalde vraag niet echt begrepen.

We hebben erover nagedacht en kwamen met een licht verbeterde versie van de schakelaar om het concept van “ja” of “nee” antwoorden op een vraag beter weer te geven door dezelfde visuele feedback te lenen bij het bijwonen (of niet) van een evenement in de lijst van aankomende activiteiten:

Extra vragen (na)

Zoals je ziet is de oranje achtergrond nu iets donkerder om mooier te zijn voor het oog en om overeen te komen met het “oranje” dat we in andere delen van de app gebruiken. En de “aan” en “uit” status worden nu visueel versterkt door een groen/rode markering aan de linkerkant.

We denken dat deze verandering het voor iedereen makkelijker zal maken, ook voor degenen die nooit problemen hebben gehad met de schakelaar, om het concept erachter te begrijpen zonder de gebruikersinterface te vervuilen met extra tekst of pictogrammen.

Verplicht antwoord

We bespraken hierboven de verbetering met de schakelaar, die wordt gebruikt bij vragen die een JA/NEE antwoord vereisen en we markeren de vraag correct als “beantwoord” als de gebruiker een expliciete beslissing heeft genomen.

Maar veel organisatoren klaagden dat ze te maken kregen met leden die andere vragen niet beantwoordden, hoewel ze deze als verplicht beschouwden. Inderdaad, tot vandaag beschouwden we alleen de JA/NEE-vragen als verplicht, maar de andere niet.

We hebben nu een nieuwe functie toegevoegd om een vraag als “verplicht” te markeren wanneer de organisator deze als verplicht beschouwt. De gebruiker wordt dan visueel gevraagd de vraag te beantwoorden om de achtergrondkleur van de vraag te veranderen van oranje naar “normaal” (wit/grijs afhankelijk van het thema):

Verplichte antwoorden voor nieuwe typen vragen

Een antwoord is nu verplicht als:

  • de vraag een JA/NEE-vraag is (ook wel “selectievakje” genoemd);

  • de vraag een meerkeuzevraag is (ook wel “keuzerondje” genoemd);

  • de vraag uit één regel tekst of een numeriek veld bestaat en als “verplicht” is gemarkeerd door de organisator.

Notitie

Als een numeriek antwoord vereist is, wordt de gebruiker gevraagd een getal groter dan nul in te voeren. Organisatoren moeten dus vermijden een numeriek veld als “verplicht” te markeren als ze niet zeker weten dat het antwoord groter dan nul zal zijn.

Het is belangrijk om te onthouden dat leden hun deelname aan een evenement kunnen bevestigen zonder alle vereiste vragen te hebben beantwoord.

De applicatie zal echter verschillende waarschuwingsberichten en visuele markeringen weergeven om aan te geven dat bepaalde vragen nog niet beantwoord zijn. We zien dit als een compromis tussen de wens van de organisator om alle vragen beantwoord te hebben en de wens van de gebruiker om zijn deelname aan een evenement te bevestigen zonder verplicht te zijn om alle vragen in één keer te beantwoorden, vooral wanneer er een groot aantal vragen zijn (zoals voor een Nationale Conventie) en de gebruiker niet over alle benodigde informatie beschikt om ze onmiddellijk te beantwoorden, of iemand anders moet raadplegen voordat hij ze beantwoordt.

Een bericht versturen

We introduceerden een manier om een bericht te sturen naar alle deelnemers van een evenement in de Versie 10.3.0. Deze functie is in deze versie uitgebreid zodat de organisator een bericht kan sturen naar leden die de uitnodiging hebben geweigerd en naar degenen die nog niet op de uitnodiging hebben gereageerd.

Notitie

De organisatoren van evenementen (a.k.a. “beoordelaars”) kunnen een bericht sturen naar alle deelnemers. Sturen naar niet-deelnemers en degenen die nog niet hebben gereageerd is alleen mogelijk als het evenement maximaal 200 deelnemers beoogt.

Deze bedrijfslogica is ingesteld om te voorkomen dat alle leden worden overspoeld met berichten die niet relevant voor hen zijn en die als opdringerig zouden worden beschouwd. Dit kan op elk moment in de toekomst veranderen.

Beperkte evenementen aanmaken (alleen op uitnodiging)

Sinds de versie 8.4.0 kan de CLBM gebeurtenissen aanmaken vanuit de mobiele toepassing.

Met deze release hebben we een nieuwe functie toegevoegd om “beperkte evenementen” aan te maken, die alleen zichtbaar zijn voor leden die expliciet zijn uitgenodigd voor het evenement. Deze functie is vooral nuttig voor voorbereidingsvergaderingen of andere evenementen die niet zichtbaar mogen zijn voor alle leden van de club (of een hoger niveau), maar wel moeten meetellen voor de deelname van het lid aan de activiteiten van de club.

Om (in de toekomst) statistieken te kunnen berekenen over de deelname van leden aan de activiteiten van de club, is het belangrijk dat alle evenementen in het systeem worden geregistreerd, zelfs als ze niet zichtbaar zijn voor alle leden.

Bij het aanmaken van een nieuw evenement kan de organisator nu een speciale doelgroep “Beperkt evenement (op uitnodiging)” kiezen:

Speciale doelgroep voor beperkt evenementen

Het spreekt voor zich dat bij het aanmaken van een beperkten evenement andere doelgroepen niet kunnen worden geselecteerd en dat de organisator de leden dan handmatig moet uitnodigen voor het evenement.

Een uitnodiging annuleren

Je weet dat je andere leden of externe gasten kunt uitnodigen voor een evenement. Maar wat als je iemand per ongeluk hebt uitgenodigd, of om welke reden dan ook de uitnodiging wilt annuleren?

Je kunt nu een uitnodiging annuleren door lang te tikken op de deelnemer in de lijst met deelnemers en “Uitnodiging verwijderen” te selecteren. De deelnemer wordt dan verwijderd uit de lijst met deelnemers en omdat het annuleren van een uitnodiging geen kleinigheid is, wordt er een e-mail verstuurd om de deelnemer te informeren over de annulering.

Profiel pagina

Beginnend met de versie 10.2.0, hebben we een nieuw ontwerp geïntroduceerd voor de lijst met onderscheidingen, waarbij Melvin Jones wordt gescheiden van alle andere onderscheidingen.

Veel leden hadden hier geen last van, maar voor degenen die veel onderscheidingen hebben ontvangen, en in het bijzonder dezelfde onderscheiding meerdere keren, kon de lijst met onderscheidingen behoorlijk lang en moeilijk leesbaar worden.

Die “andere” onderscheidingen zijn nu gegroepeerd per type onderscheiding en elk type onderscheiding toont de lijst met jaren waarin de onderscheiding werd ontvangen.

Aan de linkerkant ziet u de lijst met awards vóór de wijziging en aan de rechterkant ziet u de lijst met awards na de wijziging:

Lijst met awards gegroepeerd op awardtype

Dit maakt de lijst met awards veel leesbaarder en aantrekkelijker voor het oog, terwijl dezelfde informatie als voorheen wordt overgebracht.

Lions Geschiedenis

De Lions Geschiedenis van een lid toont nu het bijbehorende motto, indien aanwezig:

Motto weergegeven in de Lions-geschiedenis

Hint

Houd er rekening mee dat het motto al werd weergegeven als u lang tikte op een bepaalde functie, zoals “Clubvoorzitter”, in een commissie en “Toon lijst van…” selecteerde (geïntroduceerd in de versie 8.3.0).

Andere wijzigingen

Daarnaast zijn enkele bugs geplet en kleine verbeteringen geïntegreerd:

  • als je een evenement laat zien, word je gewaarschuwd als het is volgeboekt;

  • het kon gebeuren dat een evenement werd gemarkeerd als niet volledig beantwoord in de lijst van aankomende activiteiten, hoewel alle vragen waren beantwoord. Dit zou niet meer mogen gebeuren;

  • het bleek dat de applicatie geen lopende handelingen op het dashboard weergaf (zoals het bevestigen van de wijziging van iemands e-mailadres) als er geen sms-berichten waren om ook weer te geven (wat in de meeste gevallen het geval is). Dit probleem is nu opgelost;

  • de API retourneert nu tot 200 potentiële deelnemers zonder antwoord (80 was de vorige limiet);

  • experimentele ondersteuning voor “Brancheclubs” is toegevoegd;

  • verschillende interne bibliotheken zijn bijgewerkt.

Notitie

Gebruikt u Android? Zie bijbehorende release notes.

Documentation created using Sphinx 4.3.2 and integrated in TYPO3 with restdoc.