EN | FR | DE | IT | NL
vorige | volgende | index
zoek

Versie 12.3.1

Verschijningsdatum

10 april 2025

Compatibiliteit
  • iOS 14, iOS 15, iOS 16, iOS 17, iOS 18

  • iPadOS 14, iPadOS 15, iPadOS 16, iPadOS 17, iPadOS 18

  • macOS Big Sur, macOS Monterey, macOS Ventura, macOS Sonoma, macOS Sequoia (vereist een Apple silicon CPU aka “M1”, “M2”, “M3” of “M4”)

  • VisionOS 1

Deze release maakt het mogelijk om een 3rd-party e-mail client te gebruiken op iOS en iPadOS bij het versturen van e-mails vanuit de LionsBase mobiele applicatie. Je kunt deze optie activeren in de applicatie-instellingen.

Nieuw

Er werd gemeld dat de mobiele applicatie van LionsBase de gebruikersinstelling om een e-mailclient van derden te gebruiken niet respecteerde. Dit komt door een beperking in het onderliggende MAUI-framework dat vertrouwt op de standaard e-mailclient op iOS bij het verzenden van e-mails.

Gelukkig hebben we een workaround gevonden waarmee we de e-mailclient van derden kunnen gebruiken en dus de gebruikersinstelling kunnen honoreren.

Omdat we er echter de voorkeur aan geven om zoveel mogelijk op het framework te vertrouwen, hebben we een instelling toegevoegd in de mobiele applicatie van LionsBase zodat de gebruiker kan kiezen tussen de standaard e-mailclient en het inschakelen van een (kleine) workaround die de gebruikersinstelling respecteert. Hoewel dit geen probleem is, raden we aan om deze workaround alleen in te schakelen als je een e-mailclient van derden gebruikt, zoals de Microsoft Outlook e-mailclient op iOS en/of iPadOS:

Instellingen

En voor degenen die niet weten dat je de standaard e-mailclient, browser en nog een paar applicaties op iOS en iPadOS kunt wijzigen, lees hier hoe je dat doet:

  1. Tik in Instellingen ‣ Apps ‣ Standaardapps.

    Standaardapps iOS
  2. Tik op een of meer van de volgende opties:

    • E‑mail: Hiermee wijzig je de standaardapp voor het versturen en ontvangen van e‑mail.

    • Berichten: Hiermee wijzig je de standaardapp voor het versturen en ontvangen van berichten.

    • Bellen: Hiermee wijzig je de standaardapp voor het voeren van telefoongesprekken.

    • Gespreksfiltering: Hiermee schakel je opties voor het blokkeren en identificeren van bellers in of uit. (Zie Belleridentificatie inschakelen).

    • Browserapp: Hiermee wijzig je de standaardapp waarmee links op het web worden geopend.

    • Wachtwoorden en codes: In dit gedeelte kun je “Vul wachtwoorden en passkeys automatisch in” in- of uitschakelen voor apps en websites, voor apps voor het genereren van wachtwoorden, passkeys en codes en voor verificatieapps.

    • Toetsenborden: Hiermee kun je toetsenborden en toetsenbordapps van derden toevoegen of verwijderen.

  3. Selecteer de app die je standaard wilt gebruiken.

Andere wijzigingen

Daarnaast zijn enkele bugs geplet en kleine verbeteringen geïntegreerd:

  • verschillende interne bibliotheken zijn bijgewerkt.

Voetnoten

1

Apple Vision Pro App Store Connect van Apple Inc. legt uit dat compatibele iOS-apps automatisch worden gepubliceerd in de App Store op Apple Vision Pro, tenzij we ons expliciet afmelden. We hebben ons niet afgemeld en daarom is de mobiele applicatie van LionsBase beschikbaar op Apple Vision Pro, hoewel we tot nu toe niet de gelegenheid hebben gehad om deze te testen. Aarzel niet om ons een bericht te sturen als je het hebt getest, we horen graag van je!

Hier is een screenshot van de simulator van de Apple Vision Pro waarop de mobiele applicatie van LionsBase wordt uitgevoerd:

Simulator van de Apple Vision Pro waarop de mobiele toepassing LionsBase wordt uitgevoerd
Documentation created using Sphinx 4.3.2 and integrated in TYPO3 with restdoc.